Ukliďme Česko!

4. dubna se do akce „Ukliďme Česko“ zapojil celý 1. stupeň naší základní školy. Každá třída dostala rukavice a došla na místo, které jí bylo určeno. 5. ročníky uklízely oblast kolem „RYBÁRNY“ až k rybníku „SAVANA“ (Tážný rybník). Když jsme tam přišli, tak jsem se zhrozila, kolik odpadků je zde poházeno. Plechovky, pneumatiky, skleněné láhve a různé plasty. Věděli jste, že obyčejná plastová láhev se v přírodě rozkládá 250 let a dětské plenky 450 let? S velkým nasazením jsme se pustili do úklidu. Z přírody jsme na silnici nosili různé kabely, plechovky a jiný odpad. Rukavice jsme si nesměli sundat, abychom se nepořezali o plechovky nebo sklo. Udělali jsme velkou hromadu, kterou potom odvezli zaměstnanci města traktorem. Uvědomte si, že když vyhodíte odpadky do přírody, ubližujete tím zvířatům, přírodě i sami sobě.

Všude jsou odpadkové koše, tak je, prosím,  používejte.

Adéla Nováková, 5. A

Uklidme Cesko 4.4.2023 013